Bezbariérové prístupy a stropné zdviháky cez príspevok od štátu

image

 

Vyspelosť krajiny spoznáte aj podľa toho, aký má prístup k zdravotne postihnutým občanom.

Zabezpečenie plnohodnotnej integrácie zdravotne znevýhodnených osôb je úzko prepojené s odstraňovaním architektonických bariér z verejných priestranstiev ale aj domáceho prostredia. Výsledkom je markantné zvýšenie životnej úrovne klientov, budovanie pocitu sebadôvery a sebaistoty pri zdolávaní prirodzených aj umelých bariér.

Štátne príspevky podpory zdravotne znevýhodnených osôb zahŕňajú zdvíhacie

zariadenia na prekonávanie schodov a iných prekážok. Ide najmä o stoličkové výťahy zdviháky, ktorých dodávateľom na Slovensku je firma VELCON s.r.o:

Stropný zdvihák Human Care je spoľahlivým pomocníkom pri starostlivosti o imobilnú osobu. Technicky precízne zariadenie výrazne uľahčuje manipuláciu s postihnutou osobou a do veľkej miery odbremeňuje prácu opatrovateľov alebo rodinných príslušníkov.

Schodolez T09 je flexibilnou prenosnou pomôckou, ktorá umožňuje bezproblémovú prepravu imobilnej osoby po schodoch napr. v práci, u lekára, v škole, doma či na návšteve u známych.

Maximálna výška príspevku na zakúpenie pomôcok tohto druhu je 11 617,88 eur. Prvým

krokom na vybavenie príspevku je návšteva príslušného úradu práce sociálnych vecí a rodiny a následné vyplnenie tlačiva na poskytnutie príspevku na zdvíhacie zariadenie.

Pokiaľ máte záujem o viac informácií, bezplatnú obhliadku so zameraním priestorov alebo vypracovanie projektu a cenovej ponuky tiež úplne zdarma, zavolajte nám na našu bezplatnú infolinku 0800 199 060.

Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás