Dôstojná opatera bez námahy – stropný zdvihák

použitie stropného zdviháku pri presune imobilného pacienta

Andy Timková a jej syn Adam tiež objavili výhody stropného zdviháku

Firma Velcon si tento slogan zvolila k uvedeniu zdvíhacieho zariadenia Human Care na trh s pomôckami pre zdravotne postihnutých spoluobčanov. Túto skvelú kompenzačnú pomôcku pre telesne postihnutých dodávame a montujeme na celom území Slovenska.

Bezbariérový prístup pre všetkých

Zároveň je spomínaný slogan aj presným vyjadrením toho, čo stropný zdvihák z Velconu dokáže. Je vďačnou kompenzačnou pomôckou nielen pre opatrovateľa ale aj opatrovaného, poslúži dokonale aj ako chodítko či multifunkčné zdvíhacie zariadenie.

Dôstojný život pre zdravotne postihnutú osobu

Hlavným cieľom tohto praktického zdviháka je, okrem eliminovania námahy, zachovať dôstojnosť pri zaobchádzaní s imobilnou osobou. Úspešné prekonávanie bariér pozitívne prispieva k zlepšeniu nielen fyzického ale najmä psychického stavu pacienta a, samozrejme, aj  jeho blízkych či opatrovateľov.

Ako funguje stropný zdvihák?

Zdvihák namontovaný pomocou koľajníc na strop neprekáža, nezavadzia, za pomoci prehupov dokáže pohodlne presúvať imobilného pacienta z postele na invalidný vozík, do vane, do sprchy, na toaletu, do bazénov, ale taktiež slúži na rehabilitáciu a nácviky chôdze pacientov či už v inštitúciách ako nemocnice, centrá pre osoby s handicapom, alebo aj pre domácu starostlivosť a mobilitu v rámci bytu či domu. Nosnosť stropného zdviháka je takmer 300kg,

Zdvíhanie prestáva byť namáhavým fyzickým cvičením pre rodinu či opatrovateľa, prestáva byť nepríjemným a často krát trápnym povinným rituálom najmä pre samotného pacienta. Zdravotne postihnutý pacient objavuje širokú škálu možností v pohybe, čo prispieva k jeho psychickej pohode.

So stropným zdvihákom HUMAN CARE pracuje aj známa slovenská moderátorka Andy Timková, ktorej syn Adam sa narodil s detskou mozgovou obrnou.

Zdvihák vďaka príspevku ZŤP

Slovenská legislatíva umožňuje zdravotne postihnutým pacientom – držiteľom preukazu ZŤP získať príspevok na zakúpenie potrebného zdvíhacieho zariadenia, kompenzačných a zdravotníckych pomôcok.

Firma Velcon poskytuje aj v tomto smere bezplatné odborné poradenstvo a starostlivosť. Pri záujme o zdvíhacie zariadenie z našej ponuky naši technici na základe bezplatnej obhliadky zhodnotia možnosti využitia zariadenia u klienta a odporučia ideálne riešenie pri inštalácii. Stačí nás kontaktovať, napr. na bezplatnej infolinke 0800 199 060.

Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás