Stropný zdvihák HumanCare – pomoc pre všetkých zúčastnených

Osud či náhoda – život nás neraz nemilo prekvapí. Na niektoré situácie sa človek vopred pripraviť nevie. A nad pochmúrnosťami a problémami často ani nepremýšľa, až do momentu, kým sa mu neudejú a netreba ich riešiť. A práve s tým riešením sme opäť pomohli aj my – vďaka stropnému zdviháku HumanCare.

 

Stropný zdvihák HumanCare – pomoc pre všetkých zúčastnených

 

Tentokrát sa nám podarilo spríjemniť a zjednodušiť život jednej z rodín v nitrianskom okrese

Ak sa práve pozeráte na priložené zábery z inštalácie, je Vám hneď jasné, že v tomto prípade išlo o pomerne často sa opakujúcu situáciu. Rodina sa znenazdajky dostala do naozaj nezávidenia hodnej situácie, a jej členovia sa musia zmieriť so skutočnosťou, že medzi sebou majú imobilného člena domácnosti.

Ako vidíte, rodina sa rozhodla, že z celej jednej izby vytvorí útočisko a „domov“ pre ich blízkeho, s ktorým sa život nemaznal. Rozhodli sa prerobiť jednu – dovtedy štandardnú izbu na izbu 100% bezbariérovú. A práve s týmto plánom si nás zavolali na pomoc.

Spoločnými silami sme po dôslednom zvážení vybrali stropný zdvihák HumanCare, ktorý im uľahčí každodenné činnosti – od zdvíhania (ktoré je zároveň prevenciou proti preležaninám) pri presune na invalidný vozík, do kúpacieho vaku, pre pravidelnú hygienu,…

 

Zaškolenie majiteľov stropného zdviháku je u nás samozrejmosťou

 

Prečo práve stropný zdvihák pre imobilných HumanCare?

 

 • optimálne zariadenie na zdvíhanie, prepravu a presun imobilných osôb,
  • priamo z postele na invalidný vozík, na toaletu, so sprchy, ale napr. aj do bazénov,
 • vhodné a frekventovane využívané aj zdravotnými strediskami na rehabilitáciu a nácviky chôdze,
 • dôstojná manipulácia s imobilnou osobou,
 • šetrenie síl opatrovateľov (či už ide o profesionálnych opatrovateľov, rodinu, blízkych, priateľov a pod.),
  • hlavne rodinní príslušníci neraz popri opatrovaní imobilnej osoby nemyslia na svoje vlastné zdravie,
  • stropný zdvihák je v tomto smere veľkým pomocníkom, keďže naň „presuniete“ všetky namáhavé zdvíhania, ktoré tak ničia chrbticu a svalstvo,
 • jednoduchý, no zároveň veľmi efektívny systém koľajníc umožňuje pospájať rôzne miestnosti v byte,
 • špeciálne vyvinutý tzv. systém prehupu – vďaka ktorému dokážete imobilnú osobu bezpečne, komfortne a nenáročne premiestňovať z miestnosti do miestnosti – cez zárubne, bez potreby ich úpravy,
 • variabilné možnosti vakov – podľa potreby si viete zaobstarať napr. kúpacie, sprchovacie, WC vaky – a hygienu imobilnej osoby vykonávať pohodlne priamo v nich, sú na to prispôsobené,
 • minimalistický dizajn, tzn. nenápadnosť zdvíhacej kazety,
  • nosnosť podľa preferencií – 220 – 300 kg,
  • biele koľajnice pôsobia na bielych stropoch absolútne diskrétne,
 • nerušivý, nezaberá priestor v izbe,
  • variabilné možnosti kotvenia – opäť podľa priestorových možností a preferencií klienta,
  • najčastejšie do stropu, ale aj do bočných stien, či na špeciálne vytvorené pomocné konštrukcie,
 • akiste Vám pri prezeraní si fotografií z inštalácie neuniklo, že my vo Velcone pri odovzdávke zariadenia našich klientov a ich rodinných príslušníkov, resp. osoby, ktoré sa budú dostávať do kontaktu so zdvíhacím zariadením, vždy zaškolíme, vysvetlíme, odpovieme na všetky Vaše otázky. Našich klientov vždy učíme a posmeľujeme v tom, aby sa nebáli pýtať. Na čokoľvek. Lebo presne na to sme vtedy u Vás. Aby sme Vám čo najviac pomohli zorientovať sa a zžiť sa s novým pomocníkom v domácnosti.

 

Cena stropného zdviháku HumanCare

 

Velcon už poznáte. Preto už asi dobre viete, že podľa nás treba viac pozornosti ako cene stropného zdviháku či akéhokoľvek zariadenia pre imobilných venovať  vhodnosti konkrétneho modelu. Vybrať si to najvýhodnejšie zariadenie, ktoré Vám čo najviac zjednoduší, neraz možno až prinavráti, alebo aspoň spríjemní a spohodlní bežný každodenný život.

Určiť „len tak“ paušálnu finálnu cenu stropného zdviháku nie je možné. Je to veľmi prirodzené, keďže každú inštaláciu sa vždy snažíme čo najviac prispôsobiť na mieru našim klientom. Každý býva v inom priestore, s inými podmienkami, aj preto sa cena vždy odvíja od viacerých faktorov – primárne od samotnej dĺžky vodiacej koľajnice, počtu prehupov medzi jednotlivými miestnosťami, zvoleného spôsobu kotvenia či rôznych doplnkových úprav.

Určite Vás však poteší informácia, že pokiaľ ste osoba ŤZP alebo máte lekársky verifikovanú zníženú schopnosť pohybu a spĺňate podmienky, máte na základe Zákona č. č. 447/2008 Z. z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov nárok na peňažný príspevok od štátu na kúpu zdvíhacieho zariadenia. Jeho hodnota neraz dosahuje až 98% z celkovej sumy zariadenia, takže sa stáva naozaj dostupným.

 

S výberom optimálneho zariadenia Vám pomôže aj náš konfigurátor, ktorý sme nastavili tak, aby Vás vedel čo najlepšie nasmerovať na produkty, ktoré by pre Vás mali byť najnápomocnejšie.

Ale, samozrejme, pokiaľ nad našimi produktami váhate a radi by ste sa o nich dozvedeli viac, pokojne sa nám ozvite.

Sme tu pre Vás.

 


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás