VIDEO: Stropný zdvihák – vyšší komfort pre imobilnú osobu aj pre opatrovateľa

Veľmi často sa nám ozývate s otázkami týkajúcimi sa fungovania a možností stropných zdvihákov. Zaujíma Vás, do akých priestorov je ich možné umiestniť, koľko miesta zaberajú, aká náročná je ich obsluha, cena, či na čo všetko slúžia. Spoločnosť VELCON ich má vo svojom portfóliu už dlhé roky, preto Vám o nich radi povieme viac.

Zdviháky pre imobilných pacientov – výber je na Vás

Pokiaľ ste o nich ešte veľa nepočuli, tak vedzte, že stropné zdviháky sú multifunkčné zariadenia, ktoré dokážu výrazne zjednodušiť a spohodlniť život v domácnostiach, kde sa nachádza imobilný člen.

Takýto zdvihák môžete pokojne inštalovať napríklad len do jednej miestnosti (najčastejšie si naši klienti vyberajú  spálňu, kuchyňu s gaučom, resp. s posteľou, či  kúpeľňu) alebo pomocou neho prepojiť viacero miestností. Vďaka nemu a ku nemu priloženým vakom (najčastejšie sú žiadané prepravné, kúpacie, toaletné, prípadne špeciálne vytvorené vaky pre pacientov s amputáciami) môžete imobilnú osobu bezpečne a pomerne komfortne premiestňovať v rámci bytu (či iného priestoru) kam potrebujete.

Naša usmievavá kolegynka Blanka Bednárová, obchodná zástupkyňa pre Nitriansky kraj, Vám v krátkom videu prakticky predviedla ako jednoducho a bezpečne možno imobilnú osobu naložiť a presunúť pomocou špeciálneho vaku napríklad z invalidného vozíka na gauč. Samozrejme, v našom portfóliu nájdete viacero druhov stropných zdvihákov. Ich výber závisí od toho, na čo ich potrebujete.

Aktuálne je čoraz väčší záujem o stropný zdvihák spoločnosti Human Care so tzv. systémom prehupu. Vďaka špeciálnemu mechanizmu tak môžete imobilnú osobu v prepravnom vaku bezpečne premiestniť z jednej miestnosti do druhej – cez zárubne – bez toho, aby ste ju museli skladať či presádzať na invalidný vozík.

Určite ste si všimli, že naša Blanka je útle žieňa. Pre toto video sme si ju vybrali cielene, aby ste videli, že vďaka stropnému zdviháku si s imobilnou osobou poradí takmer každý. Nemusíte byť svalnatý ani silný jedinec. Tak ako vidíte aj na videu, stačí správne podložiť vak, zaistiť ho a všetko ostatné už za Vás spraví priamo stropný zdvihák.

A práve v tom tkvie jedna z jeho najsilnejších stránok – odbremeňuje od fyzickej námahy, opotrebenia kĺbov a svalstva ľudí, ktorí sa o imobilné osoby starajú. Všetci vieme, že ide o veľmi náročnú a zaťažujúcu činnosť. Bez ohľadu na vlastný komfort ju však robíme s láskou, čím neraz zdravotne pohoršujeme aj sami sebe. A práve preto odborníci vyvinuli takýchto šikovných pomocníkov – stropné zdviháky.

Výhod majú neúrekom. Za najdôležitejšie považujeme:

 1. jednoduché presuny imobilnej osoby – z invalidného vozíka kamkoľvek sa rozhodnete a naopak,
 2. viacero vakov (najčastejšie sú žiadané prepravné, kúpacie a toaletné vaky) – napr. kúpanie, ale aj iné činnosti, sa dajú realizovať priamo v nich,
 3. vysoká bezpečnosť,
 4. dôstojná manipulácia s imobilnou osobou,
 5. šetrenie opatrovateľa, resp. osoby, ktorá sa o imobilného člena domácnosti stará,
 6. široké možnosti uplatnenia – preprava imobilnej osoby, rehabilitovanie, nácviky schôdze – z dôvodu svojej vysokej funkčnosti a využiteľnosti po ňom často siahajú aj profesionálne medicínske zariadenia a rehabilitačné centrá,
 7. úspora priestoru – kotví sa zväčša do stropu (v prípade potreby ho vieme kotviť aj do bočných stien, či pripraviť špeciálne nosné konštrukcie),
 8. nenápadný člen domácnosti – nepôsobí rušivo.

V  tomto videu ste si mohli prezrieť priestory nášho bratislavského showroomu, ktorý sídli na Račianskej ulici č. 77 (oproti Figaru). Ak by to pre Vás bolo bližšie a výhodnejšie, môžete nás navštíviť aj v našom druhom showroome vo Vlkanovej (Banská Bystrica). Akonáhle to bude možné, oba Vám opäť sprístupníme a budeme sa veľmi tešiť na Vaše návštevy. Zatiaľ sa snažíme prinášať Vám informácie aspoň takouto menej osobnou a kontaktnou formou.

Samozrejme, v prípade akýchkoľvek otázok sme Vám plne k dispozícii aj teraz:
telefonicky na našu bezplatnú linku: 0800 199 060
mailom: velcon@velcon.sk

Pokiaľ Vám však nestačí len takáto ilustračná ukážka, prikladáme aj zopár záberov z inštalácií, ktoré sme realizovali vo viacerých domácnostiach.

Cena stropného zdviháku

Keďže ste si asi otvorili viaceré ukážky z našich inštalácií, už asi správne tušíte, každá inštalácia je jedinečná. Každý klient obýva odlišné priestory, má iné očakávania a požiadavky – a od nich závisí aj výsledná cena každého stropného zdviháku. Závisí od dĺžky vodiacej koľajnice, vybraného spôsobu kotvenia, resp. upevnenia, množstva potrebných prehupov a pod.

Preto sa nám neváhajte ozvať. Prídeme, vypočujeme si Vaše návrhy a očakávania, pozrieme si Vaše priestory, posúdime ich možnosti, navrhneme projekt a pripravíme konkrétnu nezáväznú a BEZPLATNÚ cenovú kalkuláciu.

Váš tím VELCON


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás