Stropný zdvihák pozdvihne i náladu

Stropný zdvihák pre imobilných - HumanCare

 

Pokiaľ ste alebo bývate s imobilnou osobou, viete, aký to v človeku vyvoláva pocit, keď sa nedokáže presunúť z miesta na miesto, či zvládnuť na oko jednoduché úkony, ktoré všetci naokolo Vás robia, no Vy, žiaľ, nemôžete. Preto sme na trh priniesli stropný zdvihák typu Human Care.

 

Aj imobilní predsa môžu komfortne žiť

Pred časom sa nám ozvala milá zákazníčka zo Starej Ľubovne. Chcela sa s nami poradiť. Hľadala vhodné riešenie ako do viacizbového bytu nainštalovať zariadenie, ktoré by odstránilo bytové bariéry pre jej spolubývajúceho na invalidnom vozíčku. Vytvorili sme teda také podmienky, aby bol presun tohto človeka čo najviac pohodlný a bezpečný tak pre samotného imobilného ako aj pre ňu. Keďže musela pacienta zväčša sama namáhavo zdvíhať a prenášať z miestnosti do miestnosti, mohlo sa to začaťsa odzrkadľovať i na jej zdraví.

Až keď denne potrebujeme preniesť osobu napr. z postele na invalidný vozík, na WC, do kúpeľne, do sprchy a i., uvedomíme si, aké máme šťastie, že sme zdraví. Tí, čo to šťastie nemajú, zväčša siahnu po nápomocných zdvíhacích zariadeniach pre imobilných. Dnes už vďaka nim aj všetky spomenuté presuny zvládnete priamo z postele alebo z vozíka. Často sa používajú nielen v domácnostiach, aj v rehabilitačných centrách a v nemocniciach – primárne na nácviky schôdze pacientov.

 

 

Spomínanej klientke sme navrhli systémové riešenie pomocou stropného zdviháku Human Care. Umiestnili sme ho priamo do stropov (tzn. zdvíhacia koľajnica s popruhom sa pohybuje po vodiacich koľajniciach) a použili sme tzv. systém „prehupu“ (tzn. prejde aj cez dvere, resp. zárubne) vďaka čomu teraz dokáže rodina jednoducho premiestniť imobilného človeka medzi viacerými miestami. V našom prípade išlo o prepojenie obývačky, spálne, chodby a kúpeľne. Keďže súčasťou zariadenia je aj praktický prídavný vak, dokážete pacienta dôstojne a pohodlne okúpať a následne ho presunúť, kam budete potrebovať. Najfrekventovanejšie používané sú vaky prepravné, kúpacie, toaletné a pre klientov s amputáciami.

 

Výhody zdviháku pre imobilných

Zákazníci si najviac pochvaľujú, že opatrovateľ viac nie je taký namáhaný, keďže množstvo pomoci zaň spravia zdviháky a imobilné osoby sa dokážu dôstojne a bezbolestne dostať tam, kam potrebujú. Vďaka moderným technológiám už zariadenie nie je také viditeľné – biele koľajnice splývajú so stropom a pôsobia diskrétne. Zároveň tento stropný zdvihák neuberá miesto, keďže je kotvený do stropu.

 

 

Cena stropného zdviháku do domácnosti

Cena takéhoto zariadenia je rôzna. Vždy závisí od individuálnych požiadaviek klienta, napr. od dispozície bytu, ktorý má byť pokrytý koľajnicami a dostupný na presuny, od ukotvenia koľajnicového systému (do stropu, do bočných stien alebo na pomocné konštrukcie), od výberu – či preferujete komplexný koľajnicový systém alebo len samostatné jednotky (tzn. poprepájaný celý bytový priestor alebo len jeho vybrané časti), od nosnosti, ktorú zadávateľ požaduje (štandardne sa pohybuje v rozmedzí 220 – 300 kg, ale vieme ju prispôsobiť) a i. Naši technici ku Vám prídu a v rámci bezplatnej prehliadky zhodnotia najideálnejšie riešenia inštalácie zariadenia u zákazníka.

 


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás