Inštalácia stropného zdviháku HumanCare s prehupovým systémom

Stropný zdvihák HumanCare - Prehup

 

Splniť potreby a požiadavky našich klientov je vždy prvoradá vec, od ktorej začíname. Niekedy ide o jednoduché bežné riešenie, inokedy zas o niečo výnimočné a atypické. Práve preto píšeme o riešeniach, ktoré sme spoločne s našimi klientmi zrealizovali, aby ste sa mohli inšpirovať aj vy. Veď možno sa niektoré z nich budú hodiť priamo vám, do vašich domovov, zariadení alebo do práce.

Tentokrát sme mali vyslovených niekoľko požiadaviek na pomôcku pre imobilných. Prvou bola požiadavka, aby náš klient mohol vykonávať presun imobilnej maminky medzi miestnosťami spálňa, kúpeľňa a samostatná toaleta. Druhou požiadavkou bolo, aby vzhľadom na zdravotný stav maminky bolo čo najmenej medzizastávok a prekladaní z vozíka do zdviháku, späť a na ďalšie zdviháky v ďalších izbách. Nakoľko išlo o panelák, klient nechcel a nesmel robiť žiadne stavebné zásahy a úpravy do konštrukcie bytového domu.

 

Stropný zdvihák s prehupovým systémom

S touto úlohou sme sa popasovali nasledovne. Vypracovali sme pre nášho klienta projekt inštalácie stropného zdviháku spôsobom prehupov jednej a tej istej zdvíhacej kazety cez zárubne dverí z jednej miestnosti do druhej. Išlo o riešenie, ktorým sme splnili všetky požiadavky, ktoré klient mal. Radi sa s vami podelíme o zážitok a fotografie z montáže nášho jedinečného stropného zdviháku s prehupmi cez zárubne aj v iných podobných projektoch z izby do izby, tak si ich môžete pozrieť na konci článku.

Takéto zadanie nie je vôbec ojedinelé, a preto riešenie stropného zdviháku práve prehupovým spôsobom je na Slovensku veľmi časté. Patent na tento spôsob prepravy má švédska spoločnosť HumanCare, ktorej produkt RoomerS je top špičkou vo svete. Na Slovensku je výhradným zástupcom tohto výrobcu naša spoločnosť VELCON, pričom tieto stropné zdviháky dodávame, montujeme a vykonávame im aj pravidelný odborný servis.

Samotný klient bol nadšený našim návrhom riešenia. Dostal od nás návrh v podobe výkresu a nakoniec si stropný zdvihák u nás objednal. Jeho skutočné nadšenie prišlo však až po namontovaní zdvíhacieho zariadenia. Dnes, ako sám povedal syn pani klientky, si nevie predstaviť už každodenný život bez tejto skvelej pomôcky pre imobilných.

Stropný zdvihák je bezpečný pre samotného imobilného človeka, jednoduchý pre obsluhu, šetrný k miestu v byte a odpadla akákoľvek námaha opatrovateľov pri vykonávaní základných úkonov a presunov imobilného pacienta. Ak máte podobný problém aj vy, alebo niekto vo vašom okolí, tak využite možnosť našej bezplatnej návštevy, zamerania priestorov, bezplatného a nezáväzného vypracovania projektu stropného zdvíhacieho systému.

 

Pozrite sa aj na ďalšie ukážky inštalácií stropných zdvihákov:


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás