Praktické tipy Andy Pavlík Timkovej

image
Ponuka zdvíhacích zariadení pre imobilných spoluobčanov je na našom trhu pomerne široká a väčšinu z nich môžete dokonca získať aj s príspevkom od štátu. Ako sa zorientovať v ponuke a ako vybrať to najlepšie vám poradí bývalá moderátorka Andy Pavlík Timková.

Andy a Adam

Andy Timková by o bariérach a ich prekonávaní vedela napísať celú knihu. Jej syn Adam sa narodil s detskou mozgovou obrnou a je odkázaný na neustálu starostlivosť. Od (na prvý pohľad) jednoduchého sprchovania až po náročné cestovanie do školy či rehabilitačného centra. Prekonávanie architektonických prekážok patrí v ich domácnosti k bežnému a všednému koloritu.

Toto sú jej praktické tipy.

Všetko je možné

Na všetky problémy sa dá nájsť nejaké riešenie, tvrdí Andy. Každý schod či obrubník sa dá zdolať. Rovnako tak aj premiestňovanie imobilného blízkeho po byte a prekonávanie prekážok môže byť oveľa jednoduchšie, rýchlejšie a bez námahy.

TIP č. 1

V každodennom „zápase s priestorom“ Andy a jej syn využívajú moderné zdvíhacie zariadenia. Skvelým pomocníkom na prekonávanie schodov je najmä pásový schodolez , ktorý nájdete v ponuke spoločnosti Velcon. Je to flexibilná a šikovná pomôcka, ktorú Andy ľahko zbalí do kufra auta a bez problémov a náročnej inštalácie v prípade potreby kedykoľvek a kdekoľvek použije.

TIP č. 2

Presúvanie doma, v bytových priestoroch, zvládne Adam tiež. Ideálnym riešením je podľa Andy stropný zdvihák Human Care, tiež z portfólia spoločnosti Velcon. Andy si na tomto zariadení pochvaľuje najmä tri veci. Stropný zdvihák odbremeňuje prácu opatrovateľa alebo rodinného príslušníka, umožňuje presúvanie postihnutej osoby plynule z miestnosti do miestnosti a, čo je výhodou najmä v menších sídliskových bytoch, šetrí miesto, pretože je pripevnený na strope.

TIP č.3

Ako jednu z výhod uvádza Andy aj príspevok od štátu. Zrejme už viete, že existuje štátny príspevok podpory zdravotne znevýhodnených osôb. A ten sa vzťahuje aj na zdvíhacie zariadenia – stropné zdviháky, schodolezy, šikmé schodiskové plošiny, zvislé plošiny (domáci výťah), schodiskové sedačky (stoličkový výťah).

Chcete vedieť viac?

Pokiaľ máte záujem o viac informácií, prípadne bezplatnú obhliadku so zameraním priestorov alebo vypracovanie projektu a cenovej ponuky úplne zdarma, kliknite sem alebo zavolajte na bezplatnú infolinku 0800 199 060.

Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás