Stropný zdvihák a pozemný zdvihák – porovnanie

Stropný zdvihák a pozemný zdvihák

V „teréne“ sa často stretávame s chybným názorom, že stropný zdvihák a pozemný zdvihák majú tú istú funkciu a využitie, akurát s tým rozdielom,  že pojazdný zdvihák je lacnejší. Fakty, vychádzajúce z odborného porovnania zdvihákov však hovoria niečo iné.

Stropný zdvihák = viac možností

Stropný zdvihák má v porovnaní s pozemným zdvihákom oveľa viac možností a funkcií, ktoré sú veľmi dôležité, potrebné a blahodarné pre imobilnú osobu.

Stropný zdvihák šetrí priestor

Z hľadiska zaberaného miesta v byte či inštitúcii je stropný zdvihák na tom omnoho lepšie ako pozemný zdvihák. Je namontovaný na strope, pracuje zhora, takže nepotrebuje žiadny priestor na zemi, ktorý by zaberal miesto. Práve u pojazdných zdvihákov je tento problém uskladnenia ale i manipulačného priestoru potrebného na prácu so zdvihákom naopak veľmi veľký. Pri stropnom zdviháku, všetky tieto problémy odpadajú.

Stropný zdvihák zvláda viac funkcií

Z hľadiska porovnania funkčnosti oboch typov zdvihákov je pozemný zdvihák určený len a výlučne na presun imobilnej osoby z postele do vane, či z vozíka do postele a podobne (pokiaľ to umožňujú dané priestory), kým stropný zdvihák, okrem toho, že túto funkciu zvládne omnoho jednoduchšie, elegantnejšie a rýchlejšie, plní i mnohé ďalšie funkcie.

Rehabilitácia pomocou stropného zdviháka

Najžiadanejšou funkciou stropného zdviháka (okrem presunu a prepravy osoby) je jeho rehabilitačná funkcia, predovšetkým nácvik chôdze a vertikalizácia pacienta. Často krát sa stáva, že pacient po efektívnom rehabilitačnom pobyte napr. v Kováčovej (firma Velcon darovala stropný zdvihák na nácvik chôdze aj pre Národné rehabilitačné centrum Kováčová aj pre ŠLÚ Marína Kováčová.) prichádza domov, kde nemá možnosti plnohodnotnej rehabilitácie a tak často stagnuje a jeho zdravotný stav sa zhorší – často až na úroveň pred liečebným pobytom.

Vertikalizácia pacienta len so stropným zdvihákom

Stropný zdvihák je jednou z praktických pomôcok pre domácu rehabilitáciu, samozrejme, tu treba poznamenať, že nie pre všetky diagnózy. Dôležitou funkciou pri domácej rehabilitácii je vertikalizácia pacienta, ktorá má preukázateľné blahodarne účinky na organizmus dlhodobo ležiaceho pacienta. Tento liečebný úkon je možný len v stropnom zdviháku a nie v pozemnom zdviháku.

Z hľadiska funkčnosti, možnosti využitia je stropný zdvihák lepšou voľbou ako pozemný zdvihák

Chcete vedieť viac?

Pre podrobnejšie informácie nás kontaktujte na bezplatnej infolinke: 0800199060 alebo na www.velcon.sk

Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás