Stropný zdvihák ako súčasť života

Donekonečna o ňom budem hovoriť, pretože je to zdvíhacie zariadene pre imobilné osoby, ktoré ovplyvňuje život hendikepovaného i osôb, ktoré sa o neho starajú, zo všetkých najviac. Samozrejme, treba veľa vecí prispôsobiť novovzniknutým podmienkam – po úraze, po chorobe, či so vzrastajúcou váhou dieťaťa. V čele všetkého však stojí stropný zdvihák. A prečo práve stropný?

O jeho výhodách voči pojazdnému som už písala a tak iba v skratke – ak máme k dispozícii strop, je práve on tým lepším riešením. V izbe, v kúpeľni, pri bazéne… Všade tam, kde sa vyžaduje manipulácia s človekom, ktorý sa na vlastné nohy nepostaví a sila jeho rúk nie je na úrovni zdravého človeka a už von koncom nie paraplegika, ktorých sila v rukách ohromuje aj mňa.

Som veľmi vďačná, že využitie zdviháku mám v priamom prenose pred očami na prípade kamaráta.

Má, môžeme povedať kvadruparézu, s tým, že nohami nehýbe vôbec. Nevie si sadnúť, nevie sa chytiť, nie je zo skupiny tých, ktorí dokážu mnoho vecí sami. Je to presný prototyp človeka odkázaného na iných. Tiež som bola v takom stave, len ja som sa časom naučila stáť na vlastných nohách. On nie. A stropný zdvihák je súčasťou jeho života. Vďaka tomuto zariadeniu dokáže aj málo fyzicky zdatná osoba priam zázraky – či už je to polohovanie hendikepovanej soby, presuny medzi lôžkom a invalidným vozíkom, úkony osobnej hygieny – ako ísť na toaletu, osprchovať sa, okúpať…

Stropný zdvihák je tým, čo nesmierne uľahčuje život – všetkým zúčastneným stranám. Naozaj, viem, o čom hovorím.

Autor: Dagmar Sváteková

c117827dcb434d781be62e3d9512c6d2stropny_zdvihak1stropnyzvdihak_2


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás