Novinka: Stropný zdvihák Human Care už aj s motorickým pohybom vpravo/vľavo.

Na želenie mnohých z vás sme do našej ponuky bezbariérových zariadení zaradili už aj stropný zdvihák, ktorý umožňuje nielen vertikálny motorický pohyb, čiže jazdu hore/dole, ale aj horizontálny motorický pohyb vpravo/vľavo. Ide o špičkové zariadenie nášho partnera – popredného švédskeho výrobcu zdvíhacích systémov Human Care.

Stropný zdvihák Human Care

Stropný zdvihák Human Care

Ako ste si už možno všimli, stropný zdvihák Human Care len nedávno prešiel kompletným redizajnom a technológia zdvíhacích kaziet sa prispôsobila najnovším normám a trendom. K tomu navyše pribudla nová užitočná funkcia, ktorú určite oceníte.


Viac možností pohybu vďaka HeliQ Power Traverce

Doposiaľ ste mali možnosť využívať len vertikálny motorický pohyb zdvíhacej kazety, zjednodušene povedané jazdu hore/dole. Nová funkcia vám výrazne rozšíri možnosti motorického pohybu. Vďaka zdvíhacej kazete s typovým označením HeliQ Power Traverce sa môžete bez problémov pohybovať aj sprava doľava a naopak. Funguje to naozaj dômyselne. Zdvíhacia kazeta sa upína priamo do vodiacej koľajnice. K telesu zdvíhacieho mechanizmu bol pridaný modul, ktorý obsahuje druhý motor zabezpečujúci pohyb v koľajnici. Rotácia tohto motora sa priamo prenáša na špeciálny kolieskový vozík a vďaka nemu sa zdvíhacia kazeta Human Care pohybuje bez toho, aby sa obsluha musela dotýkať prepravovanej osoby alebo upínacieho ramena na vaky. Stačí už len zatlačiť jedno tlačidlo. Táto funkcia je výhodná v prípadoch, ak napr. obsluha stropného zdvíhacieho zariadenia je nižšieho vzrastu, alebo ak je potrebný plynulý neprerušovaný pohyb pacienta, najmä v inštitúciách ako nemocnice, rehabilitačné zariadenia a pod. Zdvíhacia kazeta HeliQ si napriek tejto novej funkcii drží doterajšie technické parametre, a to najmä vysokú nosnosť až 300 kg.


Vyšší komfort aj pre opatrovateľky a opatrovateľov

Tým ale vylepšenia nekončia! Zvýšenie komfortu stropného zdviháku, a to najmä pre obsluhu, prináša ďalšia nová funkcia. Keďže vo všeobecnosti zdvíhacie kazety Human Care fungujú vďaka batériám, tieto kazety je potrebné pravidelné dobíjať. Na to slúži nabíjačka, ktorá sa napája na káblový ovládač. Občas sa ale stane, že klient zabudne dobiť batérie. Stáva sa to najmä pri kazetách, ktoré sú upnuté priamo v koľajnici a sú v 2 – 3 metrových výškach. Signalizácia stavu batérie je priamo na kazete a obsluha to môže prehliadnuť. Aj na to však máme riešenie! Náš partner Human Care vyvinul pre stropnú zdvíhaciu kazetu HeliQ a HeliQ Power Traverse nabíjanie priamo v koľajnici. Toto nabíjanie zabezpečuje systém medených líšt a káblov, ktoré sa upínajú v špeciálnych drážkach vodiacej koľajnice. Tým pádom v akejkoľvek polohe sa zdvíhacia kazeta nachádza, vždy je napojená na zdroj nabíjania. A tak sa už ako opatrovateľka či opatrovateľ nemusíte zaoberať stavom batérií a môžete sa viac sústrediť na vami opatrovanú osobu. Mysleli sme pritom, samozrejme, aj na bezpečnosť. V tomto systéme nabíjania prúdi jednosmerný prúd s bezpečným napätím 24 V.
Jednoduchšie ovládanie

Kombináciou dvoch nových funkcií sa výrazne zjednodušuje ovládanie stropného zdvíhacieho systému Human Care a tým aj kvalita nami poskytovaných služieb. Napĺňame tak filozofiu našej spoločnosti, ktorou je maximálna ústretovosť k vašim požiadavkám a nárokom, aby ste boli z našimi produktmi vždy spokojní. V prípade záujmu o toto špičkové bezbariérové zariadenie nás neváhajte kontaktovať na bezplatnej infolinke 0800 199 060. Veríme, že splní vaše očakávania.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás